غبغب چیست؟

غبغب در واقع مشکلی است که به دلیل گردهمایی چربی در منطقه بین چانه و گردن ایجاد می شود. بسیاری از ملت بر این اعتقاد هستند که غبغب تنها در افراد دارای اضافه وزن و چاقی برپایی می شود، ولی باید بدانید که این سوژه می تواند ناشی از مسائل ژنتیکی و شل شدن پوست صورت باشد. از همین رو غبغب در کسان ضعیف نیز ایجاد می شود. وجود غبغب می تواند صورت فرد را پیرتر نشانه دهد و زیبایی های چهره فرد را پنهان کند. اکثر افرادی که غبغب دارند به دنبال رهسپار برای درمان آن هستند.

علت غبغب چیست؟

  • غبغب در نشان جمع شدن چربی ذیل پوستی در منطقه بین چانه و گردن برپایی می شود. معمولاً برخی کسان بیشتر در معرض این سخت قرار دارند. در پیوستگی این بخش به رایج ترین انگیزه ها ایجاد غبغب اشاره می شود.
  • چاقی و اضافه وزن
  • داشتن پیشینه خانوادگی
  • شل شدن پوست در نشان افزایش سن
  • نوسانات وزنی
  • ناتوانی عضلات گردن
  • نقص ها و مشکلات ژنتیکی
  • ذیل نگه داشتن سر
  • حقیر بودن یا عقب بودن چانه

چطور غبغب را از بین ببریم؟

روش های مختلفی برای از میان بردن غبغب وجود دارد. شما می توانید هم با روش های خانگی و اتمام تمرینات غبغب خود را از بین ببرید و هم با کمک گرفتن از شیوه های لیزر و جراحی از شر این سخت رها شوید. در پیوسته به چند طریق از بین بردن غبغب اشاره شده است.

۱- عقب جلو کردن فک پایین، بهترین ورزش برای از میان بردن غبغب

ورزش می تواند چربی اضافه را از بین ببرد و از همین رو برای رفع غبغب زیاد مؤثر و مفید است. برای سپریدن این تمرین باید سرتان را هموار و کمی متمایل به بالا بگیرید. حال همان طور که به روبرو نگاه می کنید، فک زیر را تا جایی که می توانید به سمت بیرون خپگی دهید. برای تعلیم تصویری از بین بردن غبغب به این طریق نیز باید درست همانند تصویر عمل کنید. ۱۰ ثانیه در این وضعیت بمانید و پس به حالت عادی برگردید. این جنبش را دست کم ۱۵ بار در روز تکرار کنید.

۲- تمرین چهره ماهی بهترین شیوه از میان بردن غبغب

برای از میان بردن غبغب می توانید از تمرین چهره ماهی بهره‌گیری کنید. این تمرین مایه از بین رفتن چربی اضافه ناحیه چهره و تفریق غبغب می شود. برای این کار باید درست همانند زمان بچگی نوع های خویش را داخل دهان جمع کنید و لب هایتان را مثل ماهی کنید. کوشش کنید در این شرایط لبخند بزنید. هر بار ۵ ثانیه صبر کنید و سپس تا ۱۰ بار تمرین را تکرار نمایید.

۳- تمرین بالا بردن سر و غنچه کردن لب بهترین ورزش از بین بردن غبغب

یک تمرین مفید برای از بین بردن غبغب در خانه، بالا بردن سر و غنچه کردن لب ها است. برای این کار باید سرتان را کمی رو به بالا بگیرید و به سقف نگاه کنید. حال لب هایتان را غنچه کنید و برای ۱۰ ثانیه در این وضعیت بمانید. این حرکت را ۱۰ بار تکرار کنید. در این تمرین از حرکت دادن سایر عضلات صورت به جز لب ها اجتناب کنید.

۴- غلتاندن توپ زیر چانه از راه های از بین بردن غبغب

ورزش عضلات ناحیه زیر گردن موجب از بین رفتن غبغب می شود. برای انجام این تمرین باید یک توپ کوچک حدود ۲۵ سانتی متری را زیر چانه خود قرار دهید. سپس با چانه به توپ فشار بیاورید. این کار را تا ۲۵ بار در روز تکرار کنید.

۵- تمرین کشش زبان از مفیدترین روش های از بین بردن غبغب

برای انجام تمرین کشش زبان باید سرتان را رو به جلو بگیرید. سپس تا جایی که می توانید زبان خود را از دهان خارج کنید. زبان خود را به سمت بالا و بینی بکشید. ۱۰ ثانیه در این وضعیت بمانید و سپس چند بار این حرکت را تکرار کنید.

۶- مصرف میوه و سبزی زیاد، بهترین روش از بین بردن غبغب

برای از میان بردن غبغب باید مصرف سبزیجات و میوه های سالم را افزایش دهید. سعی کنید روزانه ۴ وعده سبزیجات پسین و ۳ وعده میوه بخورید. این کار به سلامت بدن، جوان پایدار گذاشتن پوست و همچنین ممانعت از چاقی کمک می کند و نقش مؤثری در رفع غبغب دارد.

۷- مصرف غذاهای سودمند از طریق های از بین بردن غبغب

شما می توانید برای از بین بردن غبغب از جو و گندم کامل به جای جو و گندم پالایش شده کاربرد کنید. سعی کنید برای درمان غبغب پروتئین های بدون چربی مانند مرغ و ماهی بخورید. مصرف غذاهای چرب و احمر شده مایه چاق شدن چهره و برپایی غبغب می شود. در طول روز از محصولات لبنی ناچیز چرب بهره‌گیری کنید و مصرف قند و شیرینی را تفریق دهید.

۸- رفع غبغب با جدیدترین دستگاه از بین بردن غبغب

در چند دهه پسین ساز و برگ و دستگاه های متنوعی برای از میان بردن غبغب طراحی و روانه بازار شده اند. با به کارگیری دستگاه از بین برنده غبغب می توانید چربی اضافه منطقه پایین چانه را تفریق دهید و از شر غبغب رها شوید. دستگاه هایی که برای این شغل در بازار وجود دارند هم به صورت مکانیکی و هم برقی هستند. برای به کارگیری دستگاه ضد غبغب باید آن را زیر چانه پیمان دهید تا دستگاه موجب ضعیف شدن غبغب شود.

۹- جویدن آدامس برای از بین بردن غبغب

جویدن آدامس یک روش راحت و کم هزینه برای رفع غبغب و تفریق چربی ناحیه گردن و چانه است. جویدن آدامس موجب افزایش جریان خون و کاهش مقدار چربی می شود.

۱۰- از بین بردن غبغب با لیزر یا لیپولیز

روش لیپولیز برای از میان بردن غبغب بسیار موثر است. در این طریق با استفاده از حرارت لیزر چربی های منطقه غبغب ذوب می شوند. در روش لیپولیز معمولاً طبیب برای کاهش درد، از بی حسی موضعی استفاده می کند و در آن تنها چربی اضافه از بین می رود. از همین رو روش لیپولیز برای حذف پوست شل و اضافی کاربردی ندارد و ویژگی ارتجاعی پوست را افزایش نمی دهد. معمولاً بعد از عمل لیپولیز ورم، کبودی و درد در ناحیه برپایی می شود.

۱۱- از بین بردن غبغب با مزوتراپی

مزوتراپی روش دیگری است که برای رفع غبغب کاربرد می شود. در مزوتراپی از آمپول برای از بین بردن غبغب بهره‌گیری می شود. تزریق اسید دوکسی کولیک در ناحیه غبغب موجب جذب چربی های می شود و منجر به درمان غبغب می شود. در این روش گاهی فرد باید بیشتر از ۲۰ تزریق اتمام دهد الی روند درمان کامل شود. ممکن است شفا غبغب با مزوتراپی تا ۶ ماه طول بکشد.

۱۲- رفع غبغب با هایفو

هایفوتراپی بدون جراحی غبغب را از بین می برد. استفاده از این روش مایه سفت شدن پوست می شود و چربی های اضافه و در ضمن شل شدن پوست را بهبود می کند. در هایفوتراپی پرتوهای مافوق با شدت بالا از پوست گذر می کنند و لایه های چربی را از بین می برند. این شغل مایه فرآوری کلاژن در پایین پوست می شود و از همین رو به جوانسازی پوست نیز کمک می کند.

جمع بندی نهایی

بهتر است بدانید که هیچ داروی گیاهی برای رفع غبغب هستی ندارد. سپریدن تمرینات ورزشی، رعایت رژیم غذایی و در پایان کمک گرفتن از طریق هایی مثل مزوتراپی و لیپولیز بهترین طریق هایی هستند که برای رفع این مشکل نشان بخش خواهند بود. گاهی اوقات برپایی غبغب مقوله ارثی دارد و در اثر حقیر بودن اندازه چانه یا شل شدن پوست ایجاد می شود. در این مواقع نیز می توانید با رایزنی پزشک و گزینش طریق صحیح برای رفع این مشکل، از شر غبغب چهره خود آسان شوید. با حذف غبغب می توانید داشتن صورت ای متفاوت و زیباتر را تجربه کنید.

گروه درمانی پارس آماده است تا با بهترین متخصصین ایران بهترین شکل خدمات را به شما ارائه دهد.