مزوتراپی موی سر چیست؟

از بزرگترین نگرانی های این روز‌ های مردان و زنان می‌توان به ریزش موی سر اشاره کرد. ریزش موی سر ممکن است به دلایل زیادی چون: مشکلات هورمونی، ارثی، بارداری زنان، استرس و … برای افراد اتفاق بیافتد.

یکی از بهترین و رایج‌ترین روش ها برای جلوگیری از ریزش مو در مردان و زنان مزوتراپی موی سر می‌باشد. مزوتراپی روشی نو برای تزریق مستقیم دارو و ویتامیین به پوست سر می‌باشد.

همانطور که از نامش پیداست مزو به معنای لایه میانی و تراپی به معنای درمان می باشد. مزو مو روشی غیر‌ تهاجمی است که طی آن دارو زیر لایه اپیدمال پوست تزریق می‌شود و به بافت های آسیب خورده می رسد. حفره ها سطحی است. اینکار دار را به مزودرم که تشکیل شده از لایه میانی پوست می باشد می برد.

مزوتراپی موی سر

 

مراحل مزوتراپی موی سر

آماده شدن برای مزوتراپی موی سر
 1. شب قبل یا بامداد روز مراجعه به کلینیک موهای خود را بشویید.
 2. چند روز قبل از انجام داروهایی مانند: آسپرین و داروهای ضد التهابی مثل ژلوفن را استفاده نکنید. مگر آنکه از داروهای ضد انعقادی یا رقیق‌کننده‌ی خون کاربرد می‌کنید، بی گمان در باره مصرف آن‌ها قبل از جلسه‌ی درمانی با پزشک رایزنی کنید.
  از مواد تقویت‌ کننده، داروهای مراقب مو، مواد حالت دهنده و موارد این چینی تا حداقل ۲۴ ساعت پیش از شفا کاربرد نکنید.
 3. برای مزوتراپی مو برخلاف دیگر بخش‌های بدن، نیازی به ضد عفونی کردن پوست راز نیست. اگر بر روی پوست زخم یا عفونتی هستی داشته باشد، از الکل ۷۰ درصد یا بتادین برای ضد عفونی کردن ناحیه‌ بهره‌گیری می‌شود.
جلسه درمانی

تزریقات مزوتراپی با استفاده از سوزنی همانند سوزن انسولین انجام می شود. و به صورت دستی یا با به کارگیری دستگاهی به اسم «مزوگان» صورت می‌گیرد. تشخیص اینکه اینکار به کام صورت انجام گیرد به نظر پزشک متخصص بستگی دارد. (هر دو روش کارایی یکسانی دارند).

دارو رسانی و تغذیه

سوزن به اندازه حدودا ۱ میلی‌متر به داخل پوست نفوذ می کند. محلول درمانی را مستقیماً به مزودرم یا لایه‌ی میانی پوست تزریق می‌شود. این مواد باعث افزایش نیرو موها و جان اخذ دوباره‌ی فولیکول‌ها می‌شوند.

ریز آسیب‌های مفید

اتفاق دیگری که در مزوتراپی می افتد و اثرات درمانی فوق‌العاده‌ای دارد. زخم‌های بشدت کوچکی است که توسط سوزن ایجاد می‌شود. این آسیب‌های زیاد جزئی مایه می‌شود که فرآیندهای ترمیمی پوست به پیشه بیفتد. در طی این فرآیند، فاکتورهای رشد و ترمیم بسیار زیادی در فضای بافتی موی سر آزاد می‌شوند. خون رگ های جدید شکل می‌گیرد و کلاژن سازی تحریک می‌شود. به علاوه سلول‌های اساسی بسیاری به سمت ناحیه‌ی تزریق روانه می‌شوند. همه‌ی این رخدادها باعث درمان کیفیت مو و تحریک رشد موها می‌شود. بعد آسیب‌های جزئی سوزن مزوتراپی مو، دسته مهمی از درمان را رقم می‌زند.

بعد از مزوتراپی موی سر چه باید کرد؟

بلافاصله پس از مزوتراپی مو، روی منطقه تحت شفا یخ قرار دهید و ممکن است لازم باشد برای کاهش التهاب در ۴۸ ساعت اول این پیشه سپریدن شود. یک ربع الی 2 ساعت پس از انجام مزوتراپی، قرمزی و سوزش پوست و سپس ورم و کبودی را در آن قسمت از سر حس می کنید. این اتفاق بین 6 تا 72 ساعت بعد ادامه پیدا می کند.

 •  به مدت 4 ساعت بعد از درمان دوش نگیرید و یا منطقه تحت درمان را نشویید.
 •  به کارگیری ژل آرنیکا سه بار در روز به مدت 48 ساعت، به برطرف شدن کبودی کمک خواهد کرد. از قرص زیر زبانی آرنیکا 30 نیز ممکن است کاربرد شود.
 •  به مدت 48 ساعت پس از تزریق ها، از داروهای ضد التهاب (مانند آسپیرین، موترین و غیره) یا ویتامین E استفاده نکنید. شما میتوانید برای هر نوع ناراحتی یا درد، از مسکن های بدون نسخه (مانند تایلنول) یا هر نوع داروی تجویز شده ای را مصرف کنید.
 • تا 48 ساعت پس از درمان، سونا، مشت و مال و جکوزی رهنمود نمی شود.
 • بعد از 48 ساعت، گرمابه و یا دوش آب گرم برای کمک به بهبودی توصیه می شود.
 • تقریباً دو هفته بعد از اتمام مزوتراپی مو، از قرار دریافت در معرض آفتاب، اریکه های برنزه کننده، سونا و یا گرما خودداری کنید.

بعد از مزوتراپی موی سر چه باید کرد؟

 • حداقل یک هفته بعد از درمان، از شنا کردن در دریا و یا آب های آزاد پرهیز کنید.
 • به مدت دو هفته پس از درمان، معاش 15 دقیقه ناحیه تحت شفا را ماساژ دهید، این شغل به روند از میان بردن چربی کمک می کند.
 • 20 الی 30 دقیقه پیاده روزی در روز به نشانه بخشی اغلب بهبود کمک می کند.
 • به مدت 48 ساعت بعد از تزریق، از انجام هر گونه ورزش دشوار پرهیز کنید (هر چیزی که مایه تعریق یا افزایش تپش قلب شما می شود).
 • پس از 48 ساعت، می توانید فعالیت های فیزیکی معمول خود را از سر بگیرید.
 • در چهره تجربه ی هر نوع قرمزی یا برجستگی کوچک، چند بار در روز از کیسه ی آب گرم بهره‌گیری کنید. در صورت نگریستن ی یک ناحیه باز، از پماد پلیسپورین (و نه نئوسپورین) روی ناحیه تحت درمان به همراه کیسه آب گرم استفاده کنید. شما شدنی است بعد از بهبود چندین گره تماشا کنید که نشانه دهنده ی نکروز چربی همیشگی (از نوع خوب … ) هستند و ظرف مدت 30 روز ناپدید می شوند.
 • در 48 ساعت نخست مقدار زیادی مایعات (آب) بنوشید.
 • به مدت 72 ساعت بعد از درمان، یک رژیم غذایی در بر گیرنده پروتئین زیاد و کربوهیدرات ناچیز را دنبال کنید. با خوردن شیک پروتئین ۵ بار در روز و یک وعده غذایی در بر گیرنده سبزی ها با کربوهیدرات ناچیز (مانند سالاد با سس، سبزیجات بخارپز و ماهی/مرغ/گوشت پخته یا جوشانده شده ، بدون سیب زمینی یا نان) نتایج بهتری به دست می آید.
 • برای تسهیل سم زدایی کبد، از مصرف الکل خودداری کنید.

نتایج درمان، اغلب بعد از دومین یا سومین جلسه، تقریباً ۴ الی ۵ هفته بعد از آخرین درمان شما نگریستن می شوند که این پیوستگی به متابولیسم و نوع تن شما دارد. التهاب تا ۴ هفته پس از درمان باعث می شود که نتایج حاصل شده به راحتی قابل تماشا نباشند.

ماندگاری مزوتراپی موی سر

خیر؛ ماندگاری مزوتراپی همیشگی نیست و نیاز به ترمیم داشته. فلذا هر چند وقت یکبار و در فاصله زمانی اختصار و مرتب باید نسبت به مزوتراپی مجدد اقدام نمایید.

عوارض مزوتراپی موی سر

برای مزوتراپی موی سر خود ابتدا با یک پزشک متخصص نمام مشکلات خود را در میون بزارید. مممکن است بعضی از دارو های خاص باعث ایجاد عوارضی شود. هرچند که در حالت معمول عوارضی وجود دارد که اکثر این عوارض کوتاه بوده و به سرعت از بین می روند. برخی از عوارض جانبی گزارش شده عبارتند از:

 • سردرد: سردرد نیز یکی از عوارض احتمالی مزوتراپی است که یک روز پس از عمل مزوتراپی از بین می رود.
 • حساسیت
 • تورم و کبودی: این روش چون با تزریق یکسری ترکیبات خاص به پوست سر انجام می شود بنابراین مانند تزریقات دیگر احتمال ایجاد کبودی و تورم در منطقه تزریق وجود دارد که 3 تا 4 ساعت پس از تزریق از بین می رود.
 • عفونت: یکی دیگر از عوارض جانبی مزوتراپی که به ندرت اتفاق میافتد عفونت می باشد که حتی برای یک تزریق ساده هم ممکن است به وجود آید.
 • قرمزی و حالت تهوع
 • خارش و کبودی
 • برجستگی در محل تزریق
 • لکه های تیره پوست
 • راش

همانطور که در بالا گفته شد مزوتراپی دارای عوارض بسیار جزئی می باشد که به ندرت اتفاق میافتند یا در صورت وقوع سریع از بین می روند. مزوتراپی موی سر تاکنون باعث آسیب حاد و عمومی نشده و روشی ایمن می باشد.

مزوتراپی روشی بدون درد می باشد، اما در صورتیکه از سوزن می ترسید می توانید برای تزریق محلول مزوتراپی از دستگاه های فاقد سوزن که تاثیرشان کمتر است استفاده کنید.

هزینه مزوتراپی موی سر

مزوتراپی موی سر در کلینیک ما با استفاده از دو داروی مختلف انجام می شود. این دارو ها عبارتند از:

 1. درماهیل کره: درماهیل یکی از شرکت های پیشرو در سطح جهان در زمینه تحقیقات و بازاریابی پپتیدهای مقلد زیستی و فاکتورهای رشد می باشد. درماهیل نه تنها اولین شرکتی در جهان است که فاکتورهای رشد را در PCPC (شورای محصولات مراقبت فردی، که سابقا CTFA نامیده می شد) ثبت کرده است، بلکه صاحب پتنت های متعددی در زمینه پپتیدهای مقلد زیستی در سراسر جهان می باشد.
 2. توسکانی اسپانیا: یکی از شناخته شده ترین شرکت های بین المللی در زمینه مزوتراپیو لوازم آرایشی در اسپانیا است. توسکانی مزوتراپی یک تولیدکننده و عرضه کننده است. ما طیفی از مزوتراپی و لوازم آرایشی را برای افراد حرفه‌ای و بیماران ارائه می دهیم تا هر گونه مشکل زیباشناختی (از تشخیص گرفته تا برطرف سازی) را به ایمن‌ترین و کارآمدترین روش درمان کنند.

برای اطلاع از قیمت ها ما میتوانید خدمات زیباترشید را ببینید. همچنین برای شما تخفیفاتی را در نظر گرفتیم و می توانید استفاده کنید.

خرید