میکرودرم بدون ماسک

امروزه روش های پاکسازی و جوانسازی پوست زیادی ابداع شده اند که هر کدام از آنها یک سری مزایا و معایب مخصوص به خودشان را دارند که به مرور تماما بررسی خواهیم کرد.اما در این مقاله قصد داریم تا ببینیم که میکرودرم ابریژن چطور عمل می کند و چه چیزی باعث شده است که اینقدر در بین خانم ها و آقایان محبوب شود؟

مزیت اصلی ابریژن بدون ماسک و با ماسک این است که به طور کامل از پوست لایه برداری می کند و این یعنی جوانتر و زیباتر شدن پوست بدون نیاز به هزینه و زمان زیاد که از طرفی دیگر هیچ خطری برای هیچ شخصی نخواهد داشت و تقریبا تمام افراد می توانند انجامش دهند.این روش زیبایی معمولا به دو شکل پزشکی (کلینیکی) و سالن زیبایی انجام می شود و شما هم خواهید فهمید که چه تفاوت هایی بین این دو مورد وجود دارد.

 

معرفی میکرودرم ابریژن

نکته مثبت این است که میکرودرم ابریژن یک روش غیر تهاجمی می باشد و می تواند در مدت بسیار اندکی و با هزینه کمی هم این کار را انجام دهید.به طور کلی یک لایه از روی پوست برداشته می شود و بعد از گذشت مدتی که التیام پیدا کرد,پوست بسیار زیباتر و جوانتر به نظر می رسد و می توانید این کار را هر سال تکرار کنید.مزیت دیگر این مورد این است که برای میکرودرم صورت حدود 30 الی 50 دقیقه زمان نیاز است که برای گردن به 20 دقیقه کاهش پیدا می کند و از این رو برای افراد شاغل بسیار عالی به نظر می رسد.

بسیاری از افراد از میکرودرم برای دفعات بالا و بدون نظر پزشک کمک می گیرند که این کار می تواند به مرور زمان آسیب های جدی به شما وارد کند و به همین خاطر است که باید همه چیز زیر نظر پزشک انجام شود.

📌 در نظر داشته باشید که برای انجام کار نیاز به هیچ داروی بی حسی نمی باشد و تنها ممکن است برای یک الی سه روز صورتتان التهاب و سوختگی داشته باشد که پزشک می تواند با توجه شرایط برای شما دارو تجویز کند.

برخی از بیماران این سوال می پرسند که چه مدت باید این کار را انجام دهند؟ در ججواب باید بگوییم که همه چیز بستگی به شرایط و وضعیت پوستی شما دارد و به طور میانگین نیاز به 6 الی 16 جلسه خواهد بود و قبل از شروع کار,پزشک به شما خواهد گفت که چه مدت زمان و هزینه می برد.میکرودرم ابریژن روش درمانی جدیدی نیست و از قرن 19 میلادی (1996) توسط سازمان FDA مورد تایید قرار گرفت و توانست در این سالها پیشرفت زیادی کند و ابزارهای متفاوتی هم برای این کار ساخته شده اند که در ادامه بررسی خواهیم کرد.

روش های مختلف میکرودرم ابریژن

همانطور که گفته شد,در سال های اخیر روش ها و ابزارهای زیادی برای انجام میکرودرم ایجاد شده اند که ما چند تا از بهترین هارو به شما معرفی خواهیم کرد که بتوانید بهتر تصمیم گیری کنید.

 

کریستال میکرودرم ابریژن

همانطور که از نام این روش پیداست,زمانی که دستگیره روی صورت حرکت می کند و مالش می دهد,تعدادی کریستال بسیار ریز روی پوست به جای می گذارد که این ذرات ریز در مدت کوتاهی سلول های مرده پوست را جدا کرده و بعد از آن هم دستگاه ساکشن به طور کامل آنها را بر می دارد و این یعنی پوستی زیباتر و جوانتر! نحوه کار این روش دستگاه خاص بسیار ساده است و تنها یک سری کریستال را با فشار از قبل تنظیم شده به سطح پوست می زند که این کار باعث خراشیده شدن بسیار اندک و جدا شدن موارد اضافه خواهد شد و بعد از آن هم پزشک به طور کامل سطح پوست بیمار را پاکسازی می کند.جنس کریستال های موجود معمولا از سدیم بی کربنات و آلمینیوم اکسید می باشد!

دستی نوک الماس

این روش نسبت به مورد بالایی کمی آرام تر عمل می کند و به این شکل است که با حرکت خود,لایه خارجی (شاخی) پوست را به همراه سلول های اضافی (مرده) را جدا کرده و سپس با کمک مکنده ای که دارد همان زمان این موارد اضافی را جمع آوری می کند.پزشک می تواند فشار وارده بر پوست را افزایش دهد و از آن طرف هم شدت مکنده را بالا ببرد تا عمق بیشتری از پوست برداشته و تمام این موارد بستگی به وضعیت شما دارد! از این روش بیشتر برای مناطقی استفاده می شود که پوست حساسی دارند و نمی توان فشار زیادی وارد کرد.

هیدرودرم ابریژن

در حال حاظر جدیدترین روش میکرودرم به حساب می آید که از یک تکنیک خاص به نام افیوژن استفاده می شود و همزمان که سلول های مرده را جدا می کند,یک سری مواد برای بهبود وضعیت پوست تزریق می شود که پزشک می تواند مقدار و نوع آنها را با توجه به نیاز شما تغییر دهد.

میکرودرم ابروژن

موارد استفاده میکرودرم ابروژن

همانطور که گفته شد,میکرودرم دقیقا مانند میکرونیدلینگ برای پاکسازی و از بین بردن مورد اضافه پوست به کار می رود و شما می توانید قبل از شروع کار با پزشک متخصص مشورت داشته باشید تا بهترین راه را به شما پیشنهاد دهد.به هر حال اغلب کسانی که به کلینیک زیباتر شید مراجعه می کنند,به یکی از دلایل زیر می باشد که مهمترین انها عبارتند از :

 

  • از بین بردن چین و چروک های کم عمق که ظریف هستند و در مدت کوتاهی از بین خواهند رفت.
  • از بین بردن شل شدگی پوست که می تواند به دلیل پیری یا لاغری سریع رخ دهد.
  • از بین بردن ناهماهنگی در سطح و بافت پوست که در بسیاری از افراد دیده می شود.
  • ترمیم جای زخم قدیمی و ضعیف.
  • از بین بردن جای زخمی که در اثر درمان آکنه بر روی پوست باقی می ماند.
  • محو خال ها و ردهایی که در اثر کهولت سن یا رژیم غذایی نامناسب به وجود می آیند.

میکرودرم برای چه کسانی مناسب نمی باشد؟

شاید این سوال برایتان به وجود بیاید که میکرودرم برای چه کسانی مناسب است و اصلا شما می توانید این کار را بدون مشکل انجام دهید یا خیر؟