کربوکسی تراپی لاغری یکی از آن مواردی می باشد که قطعا بسیاری از شما دوستان نام آن را نشنیده اید و اصلا نمی دانید که چطور عمل می کند.اما باید بگوییم که این روش یکی از بهترین راه کارها برای از بین بردن سریع چربی ها و رسیدن به تناسب اندام می باشد که چندین سال است در بین مردم رواج پیدا کرده است و نسبت به هزینه ای که دارد,تاثیر بسزایی خواهد داشت.

ممکن است در ابتدا کمی نگران باشید یا دقیق متوجه نشوید که این روش چطور عمل می کند,اما باید اگوییم که تقریبا تمام افرادی که به سراغ کربوکسی تراپی رفته اند از نتیجه به دست آمده راضی هستند و از این رو ما معمولا به بیماران خود همین مورد را پیشنهاد می کنیم.در ادامه همراهمان باشید باشید تا بیشتر با این راه زیباسازی آشنا شوید.

کربوکسی تراپی لاغری

نحوه عملکرد کربوکسی تراپی لاغری

در نظر داشته باشید که اکسیژن سوخت اصلی سلول های بدن بوده و در اثر این سوخت و ساز,کربن دی اکسید تولید می شود که توسط ریه ها دفع می شود.اما باید بدانید که وجود حجم زیادی از کربن دی اکسید در بدن می تواند نشان دهنده عملکرد غلط دستگاه های مختلف باشید و به همین خاطر باید توسط پزشک متخصص بررسی شود که آیا مشکلی در بدن وجود دارد یا خیر.

وقتی که در یک ناحیه مقدار زیادی کربن دی اکسید وجود داشته باشد,سلول های بدن برای دفع آنها اکسیژن آزاد می کنند و به جایش کربن دی اکسید می گیرند که از بدن دفع کنند.همین کار باعث افزایش سوخت و ساز شده و چربی ها را از بین می برد.ما در کربوکسی تراپی با تزریق حجم به خصوصی از کربن دی اکسید,فعالیت سلول های ناحیه مورد نظر را افزایش می دهیم! به این ترتیب سلول های چربی به مرور زمان تجزیه می شوند و تا حد زیادی کاهش پیدا می کنند.

مزیت کربوکسی تراپی نسبت به روش های دیگر این است که بیمار نیازی به ورزش های سنگین و انتظار طولانی مدت ندارد و در مدت بسیار کوتاهی می تواند به اندام دلخواه خود برسد.بعد از مراجعه به مطب,پزشک در ابتدا بدن و نواحی مورد نظر را بررسی می کند تا ببینید که دقیقا نیاز به چه مقدار دی اکسید کربن دارد و چند جلسه باید این کار را انجام دهید.

مزایای کربوکسی تراپی 

ما در کلینیک زیباترشید معمولا تمام موارد را به بیماران خود می گوییم تا بتوانند با چشمی باز تصمیم بگیرند.البته این روش تقریبا هیچ عیبی ندارد و تمام کارها بدون درد و خونریزی انجام خواهد شد و نتیجه هم به سرعت خودش را نشان می دهد.البته در برخی از مواقع ممکن است تا چند ساعت در اطراف ناحیه تزریقی,حس سوزش داشته باشید که کاملا عادیست و هیچ مشکلی وجود ندارد.

سخن پایانی

در آخر هم این موارد را بگوییم که از کربوکسی تراپی می توان برای نواحی مختلف بدن استفاده کرد و اینطور نیست که برای شکم و پهلوها به کار برود.از طرفی دیگر برخی از افراد از این روش برای سفید کردن نواحی زیر چشم و ران ها استفاده می کنند که پزشک متخصص به شما می گوید دقیقا چه کاری باید انجام دهید.همچنین اگر از درد سرنگ می ترسید,باید بگوییم که پزشکان معمولا از کرم های بی حسی برای بیماران استفاده می کنند و از این رو شما هیچ چیزی احساس نخواهید کرد.

همچنین همانطور که گفته شد ممکن است در اثر کششی که گاز کربن دی اکسید به پوست وارد می کند,کمی درد احساس کنید که در بیشترین حالت حدود 5 دقیقه طول می کشد و بعد از آن همه چیز به حالت اول باز می گردد/