لیزر آر اف

لیزر آر اف – RF

در حال حاظر یکی از بهترین و ساده ترین روش هایی که می توانید برای جوانسازی پوست خود استفاده کنید همین آر اف RF می باشد که در مدت کوتاهی و آن هم با کمترین مقدار تهاجم می تواند کمک شایانی به زیباتر دیده شدن شما بکند.

روش کار به این شکل است که با یک دستگاه لیزر خاص,امواج رادیویی با طول موج خاص و غیر مضر به پوست وارد می شود و این امواج به لایه میانی رسیده و در آنجا با تحریک کلاژن سازی,باعث جوانسازی سازی پوست خواهند شد.

به هر حال اگر می خواهید کار مفیدی برای پوستتان انجام دهید که هم زیباتر و هم سالم تر باشد,پیشنهاد می کنیم که این مقاله در رابطه با جوانسازی پوست با روش آر اف RF را بخوانید تا متوجه شوید که آیا روشی مناسبی برای شما به حساب می اید یا خیر!

لیزر آر اف چطور عمل می کند؟

هدف اصلی استفاده از این تکنولوژی,از بین بردن چین و چروک های صورت در مدت کوتاه است که با کلاژن سازی انجام می شود.

زمانی که امواج به لایه درم پوست برخورد می کنند,باعث تحریک کلاژن سازی و رسیدن آنها به اپیدرم خواهد شد و از این طریق است که پوست طراوت بیشتر پیدا می کند.نکته قابل توجه در رابطه با امواج لیزر آر اف این است که سرعت انتقالشان بین 90 الی 100 میلیون بار آهسته تر از نور مرئی است و 1 میلیارد بار هم آهسته تر از اشعه ایکس که این نشان می دهد هیچ ضرری برای بدن نخواهد داشت.خوشبختانه معتبرترین سازمان دنیا در این زمینه,یعنی سازمان غذا و دارو آمریکا (FDA) به طور کامل این روش را تایید کرده است و نیازی به نگرانی نیست.کارهایی که لیزر RF برای شما انجام می دهد عبارتند از :

تحریک کلاژن سازی

کلاژن را می توانیم اصلی ترین پروتئین موجود در پوست در نظر داشت هباشیم که عامل زیبایی,سفت شدن و طراوت به حساب می آید و می بایست با روش های مختلف آن را تا سطح مطلوبی نگه داریم.در نظر داشته باشید که گرامی حاصل از امواج رادیویی گرما تولید می کنند و این گرما هم یعنی افزایش تولید کلاژن!

فعال سازی فیبروپلازی

به طور کلی فیبروپلازی یعنی اینکه سلول های بدن شروع به ساخت فیبروز می کنند که همین بافت ها باعث تولید کلاژن می شوند.از طرفی دیگر کلاژن ها تا حد زیادی کوتاه تر و سفت تر خواهند شد.

به طور کلی می توانیم بگوییم زمانی بافت فیبروز تشکیل خواهد شد که یک نقطه از بدن آسیب دیده باشد و به همین دلیل است که در لیزر آر اف,اسیب های بسیار جزئی به وجود می آید که ساخت فیبروز و در نتیجه کلاژن بیشتر شود که البته این موارد هیچ مشکلی برای بدن به وجود نخواهند آورد.

 

لیزر آر اف RF

از معایب این روش جوانسازی می توانیم به چندباره بودنش اشاره کنیم و شما بعد از گذشت یک یا چندین سال (با توجه به شرایط) می بایست دوباره تمدید کنید که چین و چروک ها از بین بروند.به همین خاطر ممکن است برای کسانی که از تکرار خوششان نمی آید چندان جالب نباشد.البته این کار زمان زیادی نخواهد برد و این مورد هم مشکلی بزرگی به حساب نمی آید!

از اصلی ترین مزایای جوانسازی با لیزر آر اف RF می توانیم به سریع و کم تهاجمی بودنش اشاره کنیم که همین مورد باعث شده است طرفداران بسیار زیادی در مدت اندک پیدا کند.تحریک تولید کلاژن و الاستین با کمک امواج می تواند در مدت کوتاهی به طور کامل چین و چروک های صورت را از بین ببرد.همچنین لیزر آر اف نسبت به سایر روش ها تعرفه مناسب تری دارد!

لیزر آر اف چه کاربردهایی دارد؟

بسیاری از دوستان این تصور را دارند که این کار تنها برای جوانسازی بوده و کاربرد دیگری ندارد,اما باید بگوییم که به هیچ عنوان اینطوری نیست و پزشکان برای درمان یا ترمیم موارد مختلف اقدام به انجام آر اف می کنند که برخی از آنها عبارتند از :

 

* درمان پوست دارای افتادگی (در اثر سوختگی یا موارد دیگر)
* از بین بردن ترک های بدن (در اثر کاهش و افزایش وزن سریع یا حاملگی)
* ترمیم اسکار و زخم به جای مانده از آکنه پوستی
* کم کردن تعداد منافذ باز پوست
* پر کردن خطوط ظریف روی صورت
* مشکلاتی که برای رنگ پوست یا بافت های مختلف به وجود می آید را از بین خواهد برد

به طور میانگین برای تمام موارد بالا نیاز به 2 الی 8 جلسه لیزر خواهید داشت که تمام موارد بستگی به نیاز و شرایط خودتان دارد و پزشک متخصص هم مشاوره را در طول دوره حفظ می کند.

نکاتی برای قبل,هنگام و بعد از انجام لیزر آر اف

همیشه قبل از انجام هر کاری یا بعد از آن می بایست یک سری نکات را در نظر داشته باشیم که دچار مشکل نشویم.خوشبختانه برای لیزر آر اف این موارد بسیار اندک هستند و نیاز به انجام کار سخت یا هزینه بری نیست!

قبل از شروع درمان

اگر چند ماه قبل (3-4) لیزر برای پاکسازی پوست انجام داده اید یا چند هفته قبل در کلینیک لایه برداری انجام داده اید,باید صبر کنید و سپس اقدام به لیزر کنید که البته این نکته را پزشک متخصص به شما خواهد گفت.

کسانی که برای انجام لیزر وقت گرفته اند باید تا هفته در معرض اشعه مستقیم خورشید قرار نگیرند (بهتر است) و از طرفی دیگر به سولاریوم نروند که این دو مورد از اهمیت بالایی برخوردار هستند.

 

در هنگام لیزر

ما در کلینیک زیباتر شید تمام موارد مورد نیاز را به شما خواهیم گفت و نیازی به نگرانی نیست.اما باید بدانید که جلسات لیزر بین 15 الی 20 دقیقه هستند و ممکن است در طول کار کمی احساس گرما کنید که عادیست و از طرفی دیگر پزشک قبل از شروع کار تعداد جلسات مورد نیاز را به شما اطلاع می دهد.

 

بعد از درمان

گاهی مواقع دیده شده است که تا چند دقیقه بعد از انجام لیزر,بیمار احساس درد می کند که عادیست و نیازی به نگرانی نیست.

از طرفی دیگر در اثر برخورد امواج با پوست ممکن است کمی قرمز و متورم شود که این مشکل هم بیش 3 روز طول نخواهد کشید و شما بهتر از روز اول خواهید شد!