زیبایی

تاثیر خواب بر روی پوست و زیبایی پوست

جسیکا کرانت استاد بالینی در مرکز پزشکی suny downstate درباره تاثیر خواب بر روی پوست  ادعا دارد که: ” خواب کم می تواند منجر به افزایش هورمون های استرس در بدن شود که باعث افزایش شدت بیماری های التهابی در پوست می شود”. در این مطلب قصد داریم درباره تاثیر و اطلاعات مفیدی درباره این موضوع به شما ارائه دهیم. با مطالعه این مطلب به راحتی اطلاعاتی بسیار مفید را بدست خواهید آورد که با رعایت آنها می توانید خواب بسیار راحتی را در طول شب داشته باشید و همینطور با داشتن خوابی راحت می توانید باعث سلامتی و زیبایی هر چه بیشتر پوست خود نیز بشوید.

تاثیر خواب بر روی پوست

به صورت کلی افزایش هورمون های استرس در بدن باعث می‌شود تا پوست شما دچار التهاب شود و این التهاب می‌ تواند در پایان بیماری هایی مانند آکنه را بر روی پوست شما ایجاد کند. در صورت ادامه یافتن بی خوابی و یا کم خوابی و اذیت پوست شما روز به روز بدتر می شود و به صورت مستقیم می توانید تاثیر خواب بر روی پوست را مشاهده کنید. داشتن خواب کافی به شما کمک می کند تا پوستتان روشن تر شود و کمتر شاهد ملتهب شدن پوست خود باشید. در ادامه اطلاعات دقیق ‌تری درباره تاثیر خواب بر روی پوست به شما ارائه می دهیم.

The effect of sleep on the skin and the beauty of the skin www.GDPars.com

تاثیر خواب بر روی زیبایی طبیعی پوست

یکی از مهمترین موارد تاثیر خواب بر روی پوست این است که نداشتن خواب کافی باعث می ‌شود تا سلول های پوست شما ملتهب شوند و در پایان منجر به افزایش شکاف کلاژن ها و همینطور اسید هیالورونیک  در پوست شما می شود که این موضوع باعث می ‌شود مولکول هایی که پوست شما را کشیده تر می کنند و به آن شفافیت می‌ بخشند از بین بروند، همین عامل می تواند به میزان زیادی از زیبایی طبیعی پوست شما بکاهد.

نداشتن خواب کافی سیستم ایمنی پوست شما را کاهش می دهد

یکی دیگر از نکاتی که درباره تاثیر خواب بر روی پوست باید بدانید این است که نداشتن خواب کافی باعث التهاب در بدن شما می شود که این التهاب باعث کاهش توانایی بدن برای تنظیم سیستم ایمنی می شود، این موضوع نه تنها به صورت مستقیم بر روی پوست شما تاثیر گذار است بلکه می ‌تواند باعث از بین رفتن سیستم ایمنی بدن شما نیز بشود و شما را در برابر بیماری های گوناگون و ضعیف کند. از جمله بیماری های پوستی که بر اثر این به وجود می ‌آیند می ‌توان به بیماری‌ هایی همچون psoriasis و eczema اشاره کرد.  توجه داشته باشید که psoriasis تنها یک بیماری پوستی نیز و نشان دهنده التهاب در بدن شما است. دکتر کرتان درباره این بیماری می گوید: بسیاری از افرادی که به این بیماری مبتلا می ‌شوند در معرض خطر ابتلا به حملات قلبی نیز می باشند که همین موضوع می ‌تواند دلیل کافی برای کنترل استرس و خواب کافی روزانه باشد.

The effect of sleep on the skin and the beauty of the skin 

نتیجه خواب کم زیبایی کمتر است

هنگامی که شما خواب هستید و به خواب عمیق فرو رفته اید هیدراتاسیون بدن متعادل می‌ شود، این عامل باعث می شود تا پوست شما بتواند به راحتی رطوبت را جذب کرده و در صورتی که دارای رطوبت اضافه می باشد آن را دفع کند. این عملیات بدون خواب کافی به دست نمی ‌آید در نتیجه اگر شما خواب کافی داشته باشید می توانید از پف کردن زیر چشم و همچنین خشکی و چین و چروک پوست صورت خود به میزان بسیار زیادی جلوگیری کنید. این مورد نیز درباره تاثیر خواب بر روی پوست یکی از موارد مهم در این زمینه است. 

The effect of sleep on the skin and the beauty of the skin

تاثیر خواب بر روی پوست و پیر شدن پوست

یکی دیگر از مهم ترین موارد تاثیر خواب بر روی پوست این است که با به اندازه خوابیدن در طول روز می توانید روند پیری پوست خود را به میزان بسیار زیادی کاهش دهید، در واقع زمانی که شما به خواب عمیق فرو می روید افزایش هورمون در بدن شما این اجازه را به سلول ‌های آسیب ‌دیده می‌ دهد تا بتوانند خودشان را ترمیم کنند. بدون خواب عمیق این اتفاق هرگز نخواهد افتاد و در نتیجه ترمیم نشدن سلول های پوست باعث می‌ شود تا پوست شما کم کم پیر شده و زیبایی خود را از دست بدهد.

تاثیر خواب بر روی کاهش جریان خون در بدن

از دیگر موارد تاثیر خواب بر روی پوست این است که کم خوابیدن باعث می ‌شود تا جریان خون در بدن شما کاهش پیدا کند و این کاهش جریان خون باعث آسیب رسیدن به پوست صورت شما می شود. زمانی که شما در طول روز خواب کافی دارید جریان خون علل خصوص در ناحیه صورت شما در طول شب افزایش پیدا می کند. این افزایش جریان خون باعث می شود تا اکسیژن بیشتری به پوست صورت شما برسد و در نتیجه پوست شما بتواند  آلایندگی هایی که در طول روز جذب کرده است را پاکسازی کند و رنگ پوست به حالت عادی بازگردد.

The effect of sleep on the skin and the beauty of the skin 

نکاتی مهم برای داشتن خوابی راحت

حال که درباره تاثیر خواب بر روی پوست صحبت کردیم بهتر است با نکاتی درباره بهتر خوابیدن نیز آشنا شویم. برای داشتن خوابی راحت روش‌های بسیار زیادی وجود دارند که در ادامه به توضیح هر یک از این روش‌ ها خواهیم پرداخت.

یکی از روش هایی که هم می‌ تواند باعث خواب راحت شما در طول شب شود و هم تاثیر مستقیمی بر روی پوست شما می ‌گذارد ورزش کردن است، ورزش کردن در طول روز می تواند باعث خستگی شما شود و این خستگی باعث می شود تا شما خواب راحتی را در هنگام شب داشته باشید، علاوه بر این ورزش کردن جریان خون را در بدن شما افزایش می ‌دهد و این افزایش جریان خون باعث زیبایی هرچه بیشتر پوست شما و دیرتر پیر شدن پوست می شود.

نکته بسیار مهم دیگری که تاثیر بسیار زیادی بر روی خواب و سلامتی پوست شما دارد این است که همواره باید مواظب چیزهایی که می خورید و یا می نوشید باشید، به جرات می ‌توان گفت که تمامی چیزهایی که می خورید و یا می نوشید خواب شما را به صورت مستقیم تحت تاثیر قرار می دهند. برای جلوگیری از بی خوابی سعی کنید تا چند ساعت قبل از خواب به هیچ وجه خوراکی ها و یا نوشیدنی هایی که دارای کافئین و یا نیکوتین می‌ باشند را استفاده نکنید تا بتوانید در هنگام خوابیدن به راحتی به خواب عمیق فرو بروید.

The effect of sleep on the skin and the beauty of the skin www.GDPars.com

https://www.everydayhealth.com/skin-and-beauty/amazing-reasons-to-sleep-for-skin-health.aspx

https://www.bioclarity.com/blogs/clear-skin/the-benefits-of-sleep-for-skin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.